selected Finish: Polished Chrome
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Polished Chrome |
| Glass/shade type | Matte White |
| Standard | UL |
| Material | Steel/Acrylic |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 10.5 W |
| Size | 11.5 IN |
| Extension size | 4 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 11-1/2 IN |
| Height | 11-1/4 IN |
| Lumen output | 1218 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Chrome |
| Collection | Chameleon |
| Brand | Quorum |