selected Finish: Aged Brass
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Aged Brass |
| Glass/shade type | Matte White |
| Standard | UL |
| Material | Steel/Acrylic |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 11.9 W |
| Size | 19 IN |
| Extension size | 4 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 4-3/4 IN |
| Height | 18-3/4 IN |
| Lumen output | 1475 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Brass |
| Collection | Magnum |
| Brand | Quorum |