selected Finish: Satin Nickel
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Satin Nickel |
| Glass/shade type | White Opal Glass |
| Standard | UL/ETL |
| Material | Steel/Glass |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 10.5 W |
| Size | 14 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Width | 14 IN |
| Height | 4-1/2 IN |
| Lumen output | 1218 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Gray |
| Collection | Journey |
| Brand | Quorum |