| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Polished Chrome |
| Glass/shade type | Polished Chrome |
| Standard | UL Listed |
| Material | Steel/Glass |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 5.1 W |
| Size | 18.5 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Width | 2-3/4 IN |
| Height | 18-1/2 IN |
| Lumen output | 487 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Chrome |
| Collection | Idol |
| Brand | Quorum |