selected Finish: Black
| Number of lamps | 6 |
|---|---|
| Finish | Black |
| Glass/shade type | Clear Glass |
| Standard | UL/ETL |
| Material | Glass/Aluminum/Iron |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 5 W |
| Size | 19.5 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Width | 19-1/2 IN |
| Height | 22-1/4 IN |
| Lumen output | 945 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Black |
| Collection | Presto! |
| Brand | Quorum |