selected Finish: White
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | White |
| Glass/shade type | Matte White |
| Standard | UL Listed |
| Material | Aluminum/Acrylic/Iron |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 19 W |
| Size | 34 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 33-1/2 IN |
| Width | 1 IN |
| Height | 3-3/4 IN |
| Lumen output | 367 lm |
| Location rating | Dry |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | White |
| Collection | Stylus |
| Brand | Quorum |