selected Finish: Polished Nickel
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Polished Nickel |
| Glass/shade type | White |
| Standard | UL Listed |
| Material | Steel/Glass |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 8.2 W |
| Size | 12 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Width | 12 IN |
| Height | 13-3/4 IN |
| Lumen output | 740 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary, Modern |
| Color family | Chrome |
| Collection | Luna |
| Brand | Quorum |