selected Finish: Polished Nickel
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Polished Nickel |
| Glass/shade type | White Opal |
| Standard | UL Listed |
| Material | Steel/Glass |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 5.1 W |
| Size | 10.75 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Width | 3-1/2 IN |
| Height | 10-3/4 IN |
| Lumen output | 487 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Chrome |
| Collection | Ellipse |
| Brand | Quorum |