selected Finish: Black
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Black |
| Glass/shade type | Matte Opal |
| Standard | UL Listed |
| Material | Steel/Glass |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 11 W |
| Size | 10 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Width | 10 IN |
| Height | 11-5/8 IN |
| Lumen output | 565 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Black |
| Collection | Terra |
| Brand | Quorum |