selected Finish: Aged Brass
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Aged Brass |
| Glass/shade type | Satin Opal |
| Standard | UL Listed |
| Material | Steel/Glass |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 10.1 W |
| Size | 12 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Width | 12 IN |
| Height | 14 IN |
| Lumen output | 564 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Brass |
| Collection | Mondo |
| Brand | Quorum |