selected Finish: Aged Brass
| Number of lamps | 13 |
|---|---|
| Finish | Aged Brass |
| Glass/shade type | Acrylic |
| Standard | UL/ETL |
| Material | Steel/Acrylic |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 2.1 W |
| Size | 32 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Width | 32 IN |
| Height | 27 IN |
| Lumen output | 893 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Brass |
| Collection | Moxy |
| Brand | Quorum |