selected Finish: Oiled Bronze
| Outdoor | Yes |
|---|---|
| Number of lamps | 1 |
| Finish | Oiled Bronze |
| Glass/shade type | White Polycarbonate |
| Standard | ETL/UL |
| Material | Aluminum/Acrylic |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 11.9 W |
| Size | 16.5 IN |
| Extension size | 2-1/4 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 4-1/4 IN |
| Height | 16-1/2 IN |
| Location rating | Wet |
| Lumen output | 1475 lm |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Bronze |
| Collection | Calypso |
| Brand | Quorum |