selected Finish: Brushed Aluminum
| Outdoor | Yes |
|---|---|
| Number of lamps | 8 |
| Finish | Brushed Aluminum |
| Glass/shade type | Clear Glass |
| Standard | ETL/UL |
| Material | Aluminum/Iron |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 1.5 W |
| Size | 6 IN |
| Extension size | 2-1/4 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 110/277 V |
| Length | 6-1/4 IN |
| Height | 6-1/4 IN |
| Location rating | Wet |
| Lumen output | 934 lm |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Gray |
| Collection | Rickie |
| Brand | Quorum |