selected Finish: Polished Nickel
| Number of lamps | 2 |
|---|---|
| Finish | Polished Nickel |
| Glass/shade type | Matte White |
| Standard | UL Listed |
| Material | Steel/Acrylic |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 25 W |
| Size | 50 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120/277 V |
| Length | 50 IN |
| Width | 2-1/2 IN |
| Height | 2-1/2 IN |
| Lumen output | 5000 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Chrome |
| Collection | Zepp |
| Brand | Quorum |