| Product type | Vanity |
|---|---|
| Number of lamps | 2 |
| Finish | Polished Chrome |
| Glass/shade type | Etched |
| Standard | cCSAus |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 9 W |
| Size | 15.5 IN |
| Extension size | 4 IN |
| Bulb included | No |
| Voltage | 120 V |
| Wire length | 6 IN |
| Width | 15-1/2 IN |
| Height | 4-3/4 IN |
| Depth | 4 IN |
| Lumen output | 1164 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Chrome |
| Collection | Ace Led |
| Brand | Progress |