selected Finish: Antique Bronze
| Product type | Residential/Commercial Cylinder |
|---|---|
| Number of lamps | 1 |
| Finish | Antique Bronze |
| Standard | cCSAus |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 29 W |
| Size | 12 IN |
| Bulb included | Yes |
| Wire length | 6 IN |
| Width | 6 IN |
| Height | 12 IN |
| Location rating | Damp |
| Lumen output | 915 lm |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Bronze |
| Brand | Progress |