selected Finish: Polished Nickel
| Product type | Framed Modular |
|---|---|
| Number of lamps | 1 |
| Finish | Polished Nickel |
| Standard | ETL/UL |
| Material | Aluminum/Glass |
| Bulb type | Dimmable LED |
| Wattage | 46 W |
| Size | 40 IN |
| Bulb included | Yes |
| Length | 3-1/2 IN |
| Height | 39-3/8 IN |
| Depth | 4-11/16 IN |
| Location rating | Damp |
| Lumen output | 1025 lm |
| Led color temp | 2700-5600 K |
| Style | Modern |
| Collection | Profiles |
| Brand | Robern |