selected Finish: Burnt Sienna
| Number of lamps | 5 |
|---|---|
| Finish | Burnt Sienna |
| Glass/shade type | Etched/White Inside |
| Material | Steel |
| Standard | cETL/Energy Star/Title 24 |
| Bulb type | A19 |
| Wattage | 9.5 W |
| Overall height | 56-1/2 IN |
| Overall diameter | 21 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Wire length | 72 IN |
| Chain/rod length | 36 IN |
| Height | 17-1/2 IN |
| Location rating | Damp |
| Lumen output | 800 lm |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Brown |
| Collection | Seville |
| Brand | Studio Generation |