selected Finish: Brushed Oil Rubbed Bronze
| Number of lamps | 2 |
|---|---|
| Finish | Brushed Oil Rubbed Bronze |
| Glass/shade type | Etched/White Inside |
| Standard | cETL/Energy Star/Title 24 |
| Material | Steel |
| Bulb type | A19 |
| Wattage | 9.5 W |
| Size | 13.56x9 IN |
| Extension size | 6.563 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Wire length | 6.5 IN |
| Width | 13-4/7 IN |
| Height | 9 IN |
| Lumen output | 800 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Bronze |
| Collection | Alturas |
| Brand | Studio Generation |