selected Finish: Chrome
| Product type | Large Foyer |
|---|---|
| Number of lamps | 6 |
| Finish | Chrome |
| Standard | cETL/Energy Star/Title 24 |
| Material | Steel |
| Bulb type | Torpedo |
| Wattage | 3.5 W |
| Size | 15 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Wire length | 10 FT |
| Chain/rod length | 5 FT |
| Height | 23-3/8 IN |
| Diameter | 15 IN |
| Lumen output | 350 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Transitional |
| Color family | Chrome |
| Collection | Romee |
| Brand | Studio Generation |