| Number of lamps | 4 |
|---|---|
| Finish | Burnt Sienna |
| Glass/shade type | White Acrylic Diffuser/Linen Fabric |
| Standard | C-UL-US/Energy Star/Title 24 |
| Material | Steel |
| Bulb type | A19 |
| Wattage | 9.5 W |
| Size | 24 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Wire length | 10 FT |
| Height | 13 IN |
| Diameter | 24 IN |
| Lumen output | 800 lm |
| Location rating | Dry |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Brown |
| Collection | Dayna Shade |
| Brand | Studio Generation |