| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Satin Aluminum |
| Glass/shade type | Clear Seeded Diffuser |
| Standard | UL/Energy Star/Title 24 |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | A19 |
| Wattage | 8.5 W |
| Size | 10 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Wire length | 4.5 FT |
| Height | 10-3/4 IN |
| Diameter | 10 IN |
| Lumen output | 800 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Gray |
| Collection | Leo |
| Brand | Studio Generation |