selected Finish: Bronze
| Product type | Flush |
|---|---|
| Number of lamps | 1 |
| Finish | Bronze |
| Standard | cETL/Energy Star/Title 24 |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 14 W |
| Size | 5 IN |
| Bulb included | No |
| Voltage | 120 V |
| Wire length | 6 IN |
| Height | 6-5/8 IN |
| Diameter | 5-1/8 IN |
| Lumen output | 1000 lm |
| Location rating | Wet |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Transitional |
| Color family | Bronze |
| Collection | Outdoor Cylinders |
| Brand | Studio Generation |