selected Finish: Antique Bronze
| Number of lamps | 3 |
|---|---|
| Finish | Antique Bronze |
| Glass/shade type | Undefined Glass Panels |
| Standard | UL |
| Material | Brass |
| Bulb type | Torpedo |
| Wattage | 3.5 W |
| Overall diameter | 11-3/4 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Wire length | 6.5 IN |
| Height | 24 IN |
| Location rating | Wet |
| Lumen output | 350 lm |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Traditional |
| Color family | Bronze |
| Collection | Lancaster |
| Brand | Studio Generation |