selected Finish: White
| Product type | Small |
|---|---|
| Finish | White |
| Standard | cETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | MODS |
| Wattage | 14 W |
| Size | 7 IN |
| Extension size | 7-7/8 IN |
| Bulb included | No |
| Voltage | 120 V |
| Wire length | 6 IN |
| Length | 5-1/8 IN |
| Height | 7-1/4 IN |
| Location rating | Wet |
| Lumen output | 1000 lm |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Modern |
| Color family | White |
| Collection | Outdoor Cylinders |
| Brand | Studio Generation |