selected Finish: Aged Brass
| Product type | Flush |
|---|---|
| Number of lamps | 1 |
| Finish | Aged Brass |
| Glass/shade type | Tempered Glass Diffuser |
| Standard | ETL/cETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 27 W |
| Size | 12 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 VAC |
| Height | 2-1/2 IN |
| Diameter | 12 IN |
| Lumen output | 1071 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Brass |
| Collection | York |
| Brand | WAC |