selected Finish: Brass
| Product type | Flush |
|---|---|
| Number of lamps | 1 |
| Finish | Brass |
| Glass/shade type | Acrylic Diffuser |
| Ada compliant | Yes |
| Standard | ETL/cETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 44 W |
| Size | 22 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120-277 V |
| Height | 7/8 IN |
| Diameter | 22-1/8 IN |
| Lumen output | 2235 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Brass |
| Collection | Geos |
| Brand | WAC |