| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Black |
| Glass/shade type | Glass Diffuser |
| Standard | ETL/cETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 13 W |
| Size | 6 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 VAC |
| Height | 2-5/9 IN |
| Diameter | 5-1/2 IN |
| Lumen output | 553 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Black |
| Collection | Ohm |
| Brand | WAC |