selected Finish: Black
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Black |
| Standard | ETL/cETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 30 W |
| Size | 54 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120/277 VAC |
| Length | 54 IN |
| Width | 1-1/2 IN |
| Height | 3-1/4 IN |
| Lumen output | 1740 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Black |
| Collection | Volo |
| Brand | WAC |