selected Finish: Brushed Nickel
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Brushed Nickel |
| Glass/shade type | Acrylic Diffuser |
| Ada compliant | Yes |
| Standard | ETL/cETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 21.5 W |
| Size | 7 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 7 IN |
| Width | 2-7/8 IN |
| Height | 5-5/8 IN |
| Lumen output | 713 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Traditional |
| Color family | Gray |
| Collection | |
| Brand | WAC |