selected Finish: Chrome
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Chrome |
| Glass/shade type | Glass Diffuser |
| Standard | ETL/cETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 27 W |
| Size | 20x4.63x5 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 20 IN |
| Width | 4-5/8 IN |
| Height | 5 IN |
| Lumen output | 1439 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Transitional, Contemporary |
| Color family | Chrome |
| Collection | Juliet |
| Brand | WAC |