| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Chrome |
| Standard | ETL/cETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 20.6 W |
| Size | 27.5x5.13x6.25 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 27-1/2 IN |
| Width | 5-1/8 IN |
| Height | 6-1/4 IN |
| Lumen output | 1174 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary, Modern |
| Color family | Chrome |
| Collection | Interlace |
| Brand | WAC |