selected Finish: Brushed Aluminum
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Brushed Aluminum |
| Glass/shade type | Acrylic Diffuser |
| Standard | ETL/cETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 16.5 W |
| Size | 18x5x4 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 18 IN |
| Width | 5 IN |
| Height | 4 IN |
| Lumen output | 850 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Modern |
| Color family | Gray |
| Collection | Line |
| Brand | WAC |