selected Finish: Brushed Nickel
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Brushed Nickel |
| Glass/shade type | Acrylic Diffuser |
| Ada compliant | Yes |
| Standard | ETL/cETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 10 W |
| Size | 15 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120/277 VAC |
| Length | 4-1/2 IN |
| Width | 3-1/8 IN |
| Height | 15 IN |
| Lumen output | 636 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Gray |
| Collection | Esprit |
| Brand | WAC |