selected Finish: Chrome
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Chrome |
| Glass/shade type | Glass Diffuser |
| Ada compliant | Yes |
| Standard | ETL/cETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 48 W |
| Size | 34.5x2.13x3.13 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 34-1/2 IN |
| Width | 2-1/8 IN |
| Height | 3-1/8 IN |
| Lumen output | 2100 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 2700 K |
| Style | Modern |
| Color family | Chrome |
| Collection | Svelte |
| Brand | WAC |