selected Finish: Black
| Number of lamps | 1 |
|---|---|
| Finish | Black |
| Glass/shade type | Acrylic Diffuser |
| Ada compliant | Yes |
| Standard | ETL/cETL |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 15.5 W |
| Size | 18x2.75x3 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 18 IN |
| Width | 2-3/4 IN |
| Height | 3 IN |
| Lumen output | 1015 lm |
| Location rating | Damp |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Contemporary |
| Color family | Black |
| Collection | Brink |
| Brand | WAC |