selected Finish: Bronze
| Outdoor | Yes |
|---|---|
| Number of lamps | 1 |
| Finish | Bronze |
| Glass/shade type | Acrylic Diffuser |
| Ada compliant | Yes |
| Standard | ETL/cETL/IP65 |
| Material | Aluminum |
| Bulb type | LED |
| Wattage | 17.5 W |
| Size | 14 IN |
| Bulb included | Yes |
| Voltage | 120 V |
| Length | 6 IN |
| Height | 14 IN |
| Depth | 3-5/8 IN |
| Location rating | Wet |
| Lumen output | 735 lm |
| Led color temp | 3000 K |
| Style | Transitional, Contemporary |
| Color family | Bronze |
| Collection | Latitude |
| Brand | WAC |